nav_bar_left AKTUALNOŚCI
 
Menu główne
AKTUALNOŚCI
O SZKOLE
KONTAKT
PATRON
RADA RODZICÓW
RADA PEDAGOG.
SAMORZĄD
OSIĄGNIĘCIA
SPORT
GALERIA ZDJĘĆ
MAPA STRONY
POBIERZ
DORADZTWO ZAWODOWE
RODO
Sondy
Co myślisz o nowej stronie gimnazjum?
 
Licznik
Odwiedzających: 531955

Narodowe Święto Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.11.2017.
   Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie gimnazjum dwukrotnie przedstawili program artystyczny pt. „Bo wolność krzyżami się mierzy…”.

11 listopada 2017 roku młodzież uatrakcyjniła akademią gminne obchody Święta Niepodległości, natomiast dwa dni później wystąpiła przed kolegami i nauczycielami.
  Zaangażowani w widowisko uczniowie przypomnieli trudną drogę Polaków do niepodległości. Na spektakl złożyły się różnorodne formy przekazu: recytacja wierszy, scenki (krakowskie przekupki, pożegnanie żołnierza z matką i narzeczoną), inscenizacja o dzieciach z Wrześni, pieśni patriotyczne. Na scenie pojawiły się Duchy-kronikarze, którzy przenieśli widzów do przeszłości i ukazali utratę wolności przez Polaków, kolejne zrywy niepodległościowe oraz życie pod zaborami. Występy artystyczne zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Boś, Barbary Rak, Urszuli Skotnickiej oraz Krzysztofa Pituli.
  Udział gimnazjalistów w akademii, Mszy św. w intencji Ojczyzny, złożenie wiązanki kwiatów i trzymanie warty przy pomniku były wyrazem pamięci o przodkach, którzy walczyli o wolność dla siebie i przyszłych pokoleń. Ważnym przesłaniem tych działań było rozbudzenie uczuć patriotycznych wśród młodzieży.

Więcej zdjęć na stronie Parafii pw. Św. Władysława w Szydłowie
(foto: Ks. Mariusz Chmura)

 

Tekst i zdjęcia: Barbara Rak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Banery
Advertisement
Powered by Gimnazjum im. W.S Reymonta w Szydłowie - CMS Joomla