nav_bar_left AKTUALNOŚCI
 
Menu główne
AKTUALNOŚCI
O SZKOLE
KONTAKT
PATRON
RADA RODZICÓW
RADA PEDAGOG.
SAMORZĄD
OSIĄGNIĘCIA
SPORT
GALERIA ZDJĘĆ
MAPA STRONY
POBIERZ
DORADZTWO ZAWODOWE
Sondy
Co myślisz o nowej stronie gimnazjum?
 
Licznik
Odwiedzających: 508848

VI Wojewódzki Konkurs 'Katyń  Pamiętajmy!' Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.06.2017.
   Dnia 30 maja 2017 roku w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie odbyło się uroczyste podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu „Katyń – Pamiętajmy!” dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego.

Celem konkursu było m.in.: zdobywanie i popularyzowanie wiedzy o II wojnie światowej, poszerzenie wiadomości na temat losów żołnierzy polskich i ich rodzin pod okupacją sowiecką, kształtowanie postaw obywatelskich w duchu patriotyzmu, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni.
  Uczniowie mogli wykonać pracę plastyczną (plakat) lub formę przestrzenną. Tematyka prac musiała nawiązywać do hasła konkursu: „Dla męczenników – pamięć nieśmiertelna wznosi pomnik historii, w sercach hołd na wieki”. Przesłaniem prac miało być ukazanie patriotyzmu i poświęcenia za wolność Ojczyzny polskich żołnierzy i inteligencji oraz ich tragicznej śmierci w 1940 roku.
  Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy Ia naszego gimnazjum: Maciej Molski, który zajął II miejsce w konkursie plastycznym. Dyplom i podziękowanie za udział w konkursie otrzymał Piotr Fit z klasy IIa.  
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Barbara Rak

 

 

 


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Banery
Advertisement
Powered by Gimnazjum im. W.S Reymonta w Szydłowie - CMS Joomla