nav_bar_left AKTUALNOŚCI
 
Menu główne
AKTUALNOŚCI
O SZKOLE
KONTAKT
PATRON
RADA RODZICÓW
RADA PEDAGOG.
SAMORZĄD
OSIĄGNIĘCIA
SPORT
GALERIA ZDJĘĆ
MAPA STRONY
POBIERZ
DORADZTWO ZAWODOWE
Sondy
Co myślisz o nowej stronie gimnazjum?
 
Licznik
Odwiedzających: 508853

Laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.04.2017.
   W dniu 12 kwietnia 2017 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Omega na terenie Targów Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego.
  Pani Renata Rabczyńska, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, rozpoczynając galę podkreśliła, że „zdolne dzieci są nie tylko wielkim marzeniem dla rodziców i nauczycieli, ale stanowią też olbrzymie wyzwanie, w końcu talenty trzeba wyszlifować...”. Stwierdziła, że wszyscy laureaci przeszli niesamowicie trudną drogę i wykazali się olbrzymią wiedzą. Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Konkursowej pogratulowała zwycięzcom, nauczycielom, rodzicom, dyrektorom szkół sukcesów oraz wręczyła laureatom okolicznościowe medale, które, jak co roku, przygotowywane są specjalnie na tę okoliczność przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. 
W bieżącym roku szkolnym odbyło się 12 konkursów przedmiotowych, w których uczestniczyło aż  17644 uczniów. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy: języka polskiego, matematyki i biologii.
  Laureaci konkursów są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego obejmującej przedmiot, w którym uzyskali tytuł laureata, a do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej zostaną przyjęci niezależnie od kryteriów rekrutacji na terenie całej Polski.
  Miło nam, że wśród nagrodzonych wyjątkowymi medalami znalazły się dwie nasze uczennice: Wiktoria Kilijanek została laureatką z języka polskiego, a Aleksandra Gniewkiewicz uzyskała tytuł laureata z biologii. Do konkursów gimnazjalistki przygotowywały się pod kierunkiem swoich nauczycieli: p. Małgorzaty Boś i p. Agnieszki Ziółkowskiej.
  Cieszy nas też fakt, że również dwie uczennice naszego gimnazjum uzyskały tytuł finalisty konkursów przedmiotowych: Aleksandra Gniewkiewicz z matematyki – opiekun p. Anna Baron, a Izabela Wójcik z języka angielskiego – opiekun p. Agnieszka Mazanka.
  Wszystkim laureatom, finalistom, nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Gratulacje kierujemy również do Rodziców wyżej wymienionych gimnazjalistek i dziękujemy za duże zaangażowanie i pomoc.
 
 
Tekst: Małgorzata Boś | Zdjęcia: Dorota Kowalczewska-Spetel i Agnieszka Ziółkowska
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Banery
Advertisement
Powered by Gimnazjum im. W.S Reymonta w Szydłowie - CMS Joomla