nav_bar_left AKTUALNOŚCI
 
Menu główne
AKTUALNOŚCI
O SZKOLE
KONTAKT
PATRON
RADA RODZICÓW
RADA PEDAGOG.
SAMORZĄD
OSIĄGNIĘCIA
SPORT
GALERIA ZDJĘĆ
MAPA STRONY
POBIERZ
DORADZTWO ZAWODOWE
RODO
Sondy
Co myślisz o nowej stronie gimnazjum?
 
Licznik
Odwiedzających: 533841

Narodowe Święto Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.11.2016.
   Z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie gimnazjum dwukrotnie przedstawili program artystyczny pt. „Droga do niepodległości”. 11 listopada 2016 roku młodzież uatrakcyjniła akademią gminne obchody Święta Niepodległości, natomiast 14 listopada wystąpiła przed kolegami i nauczycielami.
  Zaangażowani w widowisko uczniowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym, jak doszło do tego, że Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy. Opowiadali o ludziach, którzy pozbawieni własnego państwa starali się zachować tożsamość narodową. Złożyli hołd bezimiennym bohaterom oddającym życie w walce o wolność. Wiersze i pieśni patriotyczne, przeplatane scenkami historycznymi, wprowadziły widzów w nastrój zadumy i refleksji oraz nadały akademii uroczysty i podniosły charakter. Na zakończenie uczennice zaprezentowały taniec inspirowany folklorem. Występy artystyczne zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Miklaś, Barbary Rak, Urszuli Skotnickiej, Agnieszki Ziółkowskiej.
  Gimnazjaliści, biorąc udział w akademii, Mszy św. w intencji Ojczyzny, składając wiązankę kwiatów i trzymając wartę przy pomniku dali wyraz pamięci o przodkach, którzy walczyli o wolność dla siebie i przyszłych pokoleń.
 
Tekst: Barbara Rak
Zdjęcia: Dorota Kowalczewska-Spetel
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Banery
Advertisement
Powered by Gimnazjum im. W.S Reymonta w Szydłowie - CMS Joomla